Застосування теплонасосних технологій одержання тепла - один з пріоритетних напрямків енергозбереження

Уряд схвалив заходи щодо впровадження нових технологій з використання теплових насосів в системах теплозабезпечення і гарячого водопостачання. Відповідне розпорядження Кабінет Міністрів затвердив на спеціальному засіданні з питань інвестиційних проектів у четвер.

Реалізація таких проектів дозволить зменшити витрати енергоресурсів під час виробництва та надання послуг з централізованого опалення і гарячого водопостачання та забезпечить використання новітніх високоефективних енегро- і ресурсозберігаючих технологій ощадливого споживання теплової енергії.

"Просто не надивуєшся, що Україна на своїх котельнях спалює таких дорогий газ і створює непосильні тарифи на тепло і гарячу воду, а в цей час весь світ уже давно використовує технології теплонасосів, які можуть значно здешевити тепло і гарячу воду, а також дозволяють отримати відновлювальне джерело енергії", - заявила Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко під час розгляду цього питання. Вона відзначила, що Україна дуже відстає від розвинутих країн світу в процесі підвищення ефективності використання енергетичних ресурсів, скорочення споживання природного газу і зменшення енергетичної залежності країни.

Згідно з рішеннями Уряду, Мінжитлокомунгосп разом з місцевими органами виконавчої влади зобов’язані визначити 20 об’єктів для реалізації пілотних проектів з провадження технологій використання теплових насосів.

Крім того, профільним міністерствам і відомствам доручено розробити механізми стимулювання господарюючих суб’єктів впроваджувати тепло насоси, відкоригувати норми і стандарти щодо оснащення житлових приміщень відповідними теплонасосними установками, розробити рекомендації з модернізації індивідуальних котелень з використанням насосів, і спростити процедури з їх запровадження.

Також Уряд дав доручення місцевим органам влади провести інвентаризацію обладнання теплопунктів і газових котелень, визначивши першочерговий перелік тих, які підлягають модернізації з використанням теплонасосів.

Источник: “http://ibud.ua/ru/novost/zastosuvannya-teplonasosnikh-tekhnologiy-oderzhannya-tepla-odin-z-prioritetnikh-napryamkiv-energozberezhennya-5050”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя