Відпустка на Місяці. Що нас чекає через 50 років

Результат пошуку зображень за запитом "Місяць" Об этом сообщает stop-news.in.ua со ссылкой на СМИ.


Зовсім нещодавно ми відзначили 50-річчя першого приземлення на Місяць і славили досягнення трьох астронавтів, а також команди інженерів і вчених, що стоїть за ними. Виходячи з цієї перспективи, ми можемо озирнутися на знання, отримані завдяки цій місії. Але що, якщо ми зробимо гігантський стрибок у часі і оглянемося на спадщину місії Аполлон з 2069 року — через сто років після цієї історичної події.Завдяки камінню, зібраному астронавтами місії Аполлон, вчені змогли визначити вік Місяця, його еволюційну історію і те, як розвивалася Земля й інші планети. Тривале дослідження зразків, доповнене новою інформацією, отриманою з орбітального космічного апарату, також показало, що Місяць виявився не таким висушеним небесним тілом, як ми вважали.


Навпаки, у Місяця є щедрі запаси води, що ховаються у вигляді льоду під його поверхнею і в затінених кратерах на полюсах. Також вода укладена в певних мінералах і абсорбована місячним грунтом внаслідок ударів крихітних метеоритів.


Ця знахідка відродила ідею використання Місяця в якості відправної точки для дослідження далеких куточків Сонячної системи. Адже вода може використовуватися і як паливо. Якщо ви розділите водень і кисень, з яких складається вода, ви можете провести реакцію між двома газами — саме це і відбувається в ракетному двигуні. До того ж кисень може бути використаний в якості повітря для дихання астронавтів, відкриваючи нові можливості як для проживання, так і для тривалих космічних подорожей.


Але як витягти ці гази з льоду? Постійно затінені регіони Місяця близькі до областей, де сонячно майже 80% часу. Якщо сонячне світло буде зібране сонячними панелями, можна буде створити достатньо енергії для проведення електролізу — хімічного розщеплення витягнутої води на чистий водень і кисень, шляхом проведення електричного струму через рідину або розчин.


Поточні плани


Сьогодні дискусії про дослідження Місяця перемістилися зі створення постійної місячної бази в якості підготовчої бази для розширеного дослідження космосу. Замість цього відбулося істотне зрушення в планах зі створення Deep Space Gateway (шлюзув глибокий космос) — космічної станції на орбіті Місяця. Це міжнародний проект кількох космічних агентств.


Комерційні компанії теж відіграють важливу роль у цьому проекті, який є чимось набагато більшим, ніж просто продовженням Міжнародної космічної станції. Цей космічний апарат стане центром для наукової та інженерної діяльності. Він буде обслуговуватися модулем Оріон і послужить випробувальним полігоном для астронавтів, які готуються до більш тривалих польотів, таких як на Марс. Звідти можуть запускатися і різні місії, що заощадить гроші на паливі, адже ракетам не потрібно буде долати величезну гравітацію Землі.


Експерименти, які могли б проводити там вчені — як, наприклад, дослідження зовнішнього середовища Місяця, включаючи рівень радіації, допомогли б підготувати нас до відправки місій на Марс і за його межі. А випробування фізіології астронавтів в умовах низької гравітації може стати в нагоді не тільки для планування майбутніх космічних місій, але і для розробки медичного пом’якшення наслідків старіння.


Різні космічні агентства по-різному бачать те, як має розвиватися дослідження Місяця. Програма NASA базується на використанні Deep Space Gateway для здійснення регулярних візитів астронавтів на Місяць. Європейське космічне агентство має схожий набір цілей і тісно співпрацює з російським Роскосмосом щодо буріння на південному полюсі Місяця і з японським JAXA щодо повернення проб, узятих на ній.


Ресурси, доступні на поверхні Місяця, включають в себе метали, видобуті з місячного грунту (особливо титан) і сонячну енергію для енергопостачання. У свою чергу це може дати можливість для будівництва інфраструктури, що дозволить незабаром побудувати справжню місячну базу — хоча зараз в пріоритеті стоїть будівництво Deep Space Gateway. Одна зі збудоражливих і активно досліджуваних можливостей — це ідея будівництва місячної бази з використанням модулів, надрукованих 3д принтерами на поверхні Місяця, які використовують паливо, отримане з місячного грунту в якості джерела енергії і будівельного матеріалу.


Імовірний сценарій


Між 1969-м і 1972-м 12 осіб висадилися на Місяці, провівши там, в цілому, трохи більше трьох днів, досліджуючи її поверхню. Вони встановили прапор США, зібрали каміння і провели кілька простих експериментів. Що ми можемо побачити між 2019-м і 2069-м? Постійна міжнародна база на поверхні Місяця, оточена прапорами всіх країн-учасниць, цілком можлива.


Але для цього доведеться оновити космічне законодавство, включаючи Угоду про діяльність держав на Місяці та інших небесних тілах, і ввести ідею мирного використання Місяця, а також того, що міжнародне співробітництво — це головне і комерційна експлуатація ресурсів заборонена. Наразі правова база суперечлива і заплутана.


Найімовірніше, буде постійно змінюватися список космонавтів — чоловіків і жінок різних національностей, що безперервно перебувають на цій базі. Але вони не будуть «астронавтами» в прямому сенсі цього слова. Там будуть як вчені, які проводять дослідження і збирають дані з обладнання, розташованого на Місяці (включаючи і його зворотний бік), так і інженери, що розробляють будують і підтримують інфраструктуру для подальших досліджень, плюс допоміжний персонал. Шатли будуть постійно курсувати між поверхнею Місяця і Deep Space Gateway, а також між Землею і Deep Space Gateway для переміщення персоналу та ресурсів.


Ймовірно, що буде бурхливо розвиватися туристичний бізнес, що зробить необхідністю створення транспортної інфраструктури на місячній поверхні плюс будівництво готелю з обслуговуючим персоналом, прибиральниками, гідами і так далі.


Вся ця діяльність потребуватиме космічного порту, не тільки для трансферу між Землею і Місяцем, але і для космічних апаратів, що використовують Місяць в якості платформи для більш далеких польотів. Справді, до 2069 року можливо ми побачимо старт постійних подорожей до Марсу.


Для мене це буде занадто пізно: до 2069 роук дні моїх подорожей закінчаться — мені буде 111 років. Але можливо, якщо медичні переваги від досліджень на Місяці будуть передані і в земні служби охорони здоров’я, я зможу зберегти розум, щоб отримувати повідомлення від мого онука і його сім’ї з відпустки на Місяці.


Переклад НВ


Джерело статті: “https://versii.if.ua/novunu/vidpustka-na-misyatsi-shho-nas-chekaye-cherez-50-rokiv/”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя