Онук Назарбаєва попросив політичного притулку у Великобританії

Назарбаєв: Я опинився в центрі цієї жадібності й ненаситності моєї сім’ї

Онук колишнього президента Казахстану Нурсултана Назарбаєва Айсултан попросив у Великобританії політичного притулку. Про це йдеться в повідомленні, опублікованому на його сторінці у Facebook.

Об этом сообщает Руспрес

"Наразі на мене намагається тиснути сім’я по-всякому, і мені довелося вдаватися до кардинальних заходів: я прошу у Великобританії політичного притулку. Мої останні п’ять років укриті сірими смугами. Час людям дізнатися, що насправді відбувалося й чому. Уся річ у тому, що я маю інформацію про високомасштабну корупцію між урядами Росії та Казахстану. Я кажу про мільярди доларів США, вкрадені в народу Казахстану. Я опинився в центрі цієї жадібності й ненаситності моєї сім’ї, зокрема, моєї мами (Даріги Назарбаєвої) та її чоловіка Кайрата Шаріпбаєва", – написав онук першого президента Казахстану.

За його словами, ідеться про газовий контракт, де за копійки казахстанський газ продають російському "Газпрому".

"Там є компанія-прокладка, на ній формують прибуток приблизно $1,5 млрд на рік. Гроші осідають у Сінгапурі, там їх ділять між російською верхівкою, гаманцями [президента РФ] Володимира Путіна, зокрема, Олексія Міллера, керівника російського "Газпрому". Що стосується Казахстану, то прибуток приблизно $700 млн на рік ділять між [главою Казахстанської асоціації організацій нафтогазового та енергетичного комплексу Kazenergy] Тімуром Кулібаєвим і [бізнесменом] Кайратом Боранбаєвим, моїм колишнім тестем. Так от, коли моя мати та її чоловік захотіли забрати цей контракт собі, я опинився в епіцентрі цієї жадібності", – зазначив онук Назарбаєва.

Він говорив, що мати тиснула на нього, щоб змусити його мовчати, зокрема, його примусово помістили в лікарню.

Назарбаєв додав, що всі деталі можна буде дізнатися з його інтерв’ю Times.

Айсултан Назарбаєв – син старшої доньки експрезидента Казахстану Даріги, яка є головою Сенату країни, і політика, бізнесмена та дипломата Рахата Алієва, якого виявили повішеним у в’язниці Відня в лютому 2015 року.

У жовтні 2019 року суд у Британії призначив Назарбаєву-молодшому за опір поліції рік в’язниці умовно. Вирок передбачав випробувальний строк, продовження лікування від наркозалежності, громадські роботи і штраф.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/worldnews/-onuk-nazarbajeva-poprosiv-politichnogo-pritulku-u-velikobritaniji-1486793.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя